Популярне

Вірменська церква

Вірменська церква в Ялті віддалено нагадує стародавній храм Ріпсиме (VII-XII ст.) в Ечміадзіні. Будівля, побудована в 1909-1014 роках архітектором Г.Тер-Мікеловим по ескізах відомого художника Вардгеса Суренянца, стоїть на крутому схилі гори.

Дотепне рішення пристрою парадного підходу до церкви. На південному фасаді зроблений пишний помилковий вхід у вигляді широкої арочної ніші. До майданчика перед «входом» від воріт храму ведуть грандіозні сходи, обсаджені кипарисами, піднімаючись по якій можна побачити перед собою весь храм відразу - компактний, ніби висічений з моноліту, увінчаний шестигранним з того ж каменя шатром на витонченому барабані.

В кінці підйому раптом виникає ще один сходовий марш, який веде до справжнього входу, - на західній стороні церкви. Його строгий, скупо орнаментований портал вражає не прикрасами, а чистотою і ясністю стилю, гармонією простих декоративних деталей.

Дивовижна майстерність художника-декоратора, досконалість обробки каменя протягають в кожному квадратному метрі фасадів церкви. Екстер'єру храму не поступається його інтер'єром - розписаним Суренянцем куполом, що доповнюється мармуровим з інкрустаціями іконостасом.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією