Популярне

П’ять принципів датської освіти

Датська шкільна освіта, вважається однією із найкращих у світі. Причиною цього є принципи на яких вона ґрунтується. Адже вони допомагають формувати особистість у кожної дитини та надають змогу знайти саме своє місце у цьому житті.

Перший принцип звучить так: бути кращим це не головне. Відповідно до нього велике значення у школах приділяється саморозвитку та допитливості з малечку. Шкільна програма розрахована не на самих кращих, а на усіх, що дозволяє не залежно від оцінок знайти своє місце у світі та приносити користь суспільство займаючись улюбленою справою. Для цього велику увагу приділяють формуванню упевненості у собі кожного учня.
Принцип 2 полягає у вмінні бути собою. Для цієї країни воно стоїть на такому ж рівні , як вміння читати і писати. Головною метою датської освіти є виховання незалежної особистості ( навіть датський закон проголошує, що система початкової освіти крім знань та навичок повинна розвивати особистість школярів).
Принцип 3 полягає у тому, що в їхній освіті не заохочується зубріння . Основний акцент у школах ставиться на учнів, вони самі повинні знаходити інформацію, аналізувати різні джерела та проводити експерименти. Це дозволяє школярам формувати свою особисту думку і розвивати у собі креативність, мислення  та ініціативність.
Принцип 4 – важливий не результат, а благополуччя учнів. Акцент на знаннях робиться не великий, проте це не мішає датській системі освіти стати однією із кращих ( рейтингу країн світу за рівнем освіти вона займає 3 місце серед національних систем вищих освіт станом на 2016 рік). В Данії є постшколи, де діти з 14до 18 років можуть провести рік для того щоб  вибрати подальший напрямок реалізації. Ці постшколи дають можливість розвивати свої таланти у будь-якому напрямку ( спорт, ручна праця чи творчість).
Принцип 5 – рівність шансів. Данія вважається соціально мобільною країною, де кожний може стати успішним, де кожний сам обирає професію до душі. Цьому сприяє розвинута система профорієнтації, яка допомагає старшокласникам вибрати професію згідно з їхніми уявленнями про майбутнє.
Отже, датська система освіти ставить акцент не на високі знання, а на розвиток особистості кожного школяра та на спрямування їх у суспільство. Можливо у цьому секрет їхнього щастя?!
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією