Популярне

Бібліотека – місце знань

Місце, де зберігається велика колекція книг прийнято називати бібліотекою. Проте це не точне визначення, адже там збираються рукописні та друковані матеріали, вони систематизуються та опрацьовуються для подальшого відображення у каталогах та базах даних, зберігаються та обслуговують читачів.

Бібліотека є важливим культурно-освітнім закладом для суспільства. Вона забезпечує постійний та систематизований доступ до знань, культури, історії. Головним принципом, який несе у собі бібліотека є рівність усіх людей у можливості отримувати знання. На жаль, з кожним роком  бібліотеку відвідують все менше і менше людей. В більшості випадків це люди старшого віку, які мають, напевно, хорошу звичку – читати. Молоде покоління рідше зустрічаєш у таких місцях. Причиною цього є слабка конкурентоспроможність бібліотек з електронними засобами масової інформації та Інтернетом. На сьогоднішній день молодь маючи доступ до усієї інформації в мережі, досить часто не має потреби відвідувати такі заклади як бібліотеки. Проте це не правильно. Потрібно змалку виховувати хороші звички у дітей і однією з таких повинно бути читання. Варто спонукати їх відвідувати бібліотеку не лише на екскурсію ознайомчу, а й для отримання знань. Крім цього самі бібліотеки повинні модернізуватися. Навіть, якщо відповідних коштів немає, то потрібно починати з маленьких речей. В першу чергу там повинні працювати люди, які отримують від своєї роботи задоволення є професіоналами у своїй справі та можуть створювати хорошу та затишну атмосферу для користувачів. Крім цього, бібліотека це велике приміщення, де зазвичай є багато місця і його час від часу можна використовувати. Наприклад можна робити тематичні вечори, запрошувати авторів книг на обговорення чи презентації нових книг, проводити книжкові фестивалі чи поетичні вечори. Також цікавим методом залучення читачів можуть стати проведення курсів чи тренінгів. Варто показати молоді, що бібліотеки це привабливі місця, де можна відкривати для себе не лише багато нових знань, а й людей, які на «одній» хвилі.

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією