Популярне

Вчені намагаються захистити людину від наслідків терактів

Востаннє почастішали вибухи терактів, внаслідок чого вчені теж вирішили створити надважливий винахід. У той час, поки працівники спецслужб намагаються ліквідувати чи запобігти вибухам, науковці знайшли досить дивне рішення – вибухостійкі штори, яким не шкодять осколки.

Побутує й інша назва такого винаходу – «бронештора» й виготовлена вона за спеціальною технологією плетіння ниток, що й надають їй такої міцності. Самі вчені заявляють, що у ході досліджень було з’ясовано, що при розтягуванні будь-які матеріали стають тоншими. Тому вони створили шнур й обмотали його тонкою, однак міцною ниткою.  Ідея виникла у Ексетерському університеті й один із співробітників, Дж. Райт, повідомив, що це дозволяє шнурові розширюватися, а не зменшуватися, коли його смикнути. Цей процес можна відстежити за допомогою комп’ютерних технологій на екранах моніторів.
Якщо таких міцних шнурів буде безліч, то утвориться тканина з якої можна виготовляти штори, й за виглядом вона абсолютно не відрізнятиметься від звичайних домашніх фіранок, але врятує безліч людських життів, особливо тоді, коли їх повісити у зонах підвищеного ризику.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією