Популярне

Що заважає вирішити конфлікт на Донбасі

Американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor оприлюднила звіт, в якому назвала чотири головних причини, які заважають вирішити конфлікт на Донбасі, повідомляє КНК Медіа.

Останнім часом Москва почала демонструвати надзвичайне бажання до співпраці з Києвом і країнами Заходу. Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

«Це пов’язано зі складною економічною ситуацією в Росії, а також обмеженістю Кремля в здійсненні політичного і військового тиску на сході України», – йдеться в документі, пише Апостроф.

У деескалації конфлікту також зацікавлені багато європейських країн. Особливо ті, які зазнають збитків у зв’язку з введеними щодо РФ економічними санкціями.

Втім, як прогнозують аналітики Stratfor, до кінця 2015 року сторонам не вдасться досягти значного прогресу у врегулюванні ситуації. За їх словами, цьому перешкоджають кілька причин.

«Першою і головною перешкодою є самі Мінські угоди, які кожна сторона інтерпретує по-своєму. Наприклад, немає чіткого визначення «особливого статусу», який повинні отримати території, підконтрольні незаконним «ДНР» і «ЛНР». Бойовики кажуть, що цей статус повинен надати їм довгострокову автономію з таких питань, як оборона і зовнішня політика. У той же час Київ наполягає, що статус буде надано тимчасово і припускає автономію тільки в сферах управління бюджетними коштами та питаннях культури», – зазначили у звіті.

Другою причиною відтермінування миру на Донбасі є питання амністії проросійськи налаштованих сепаратистів. У «ДНР» і «ЛНР» закликають до загального помилування, а керівництво України наполягає, що амністія повинна носити індивідуальний і вибірковий характер.

Третьою перешкодою Stratfor назвала внутрішньополітичну ситуацію в Україні. «Росія і сепаратисти роблять величезний тиск на керівництво України, щоб змусити Київ піти на поступки по Донбасу. Але цьому перешкоджають ультранаціоналістичні об’єднання, зокрема «Правий сектор» і «Свобода». Вони не дають укласти компромісні домовленості з сепаратистами, і можуть дестабілізувати політичну систему країни», – йдеться в документі.

Четвертим фактором є позиція Вашингтона, який не зацікавлений у компромісних варіантах, згідно з якими на території України залишаться російські війська.

Тим не менше, ці перепони можна обійти в ході переговорів між Росією, Україною і Заходом, резюмували в Stratfor.

Нагадаємо, 2 жовтня під час переговорів у Парижі лідери Нормандської четвірки – президенти України, Німеччини, Франції та Росії домовилися про проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу. Було наголошено, що такі вибори можуть відбутися виключно після виведення усіх російських військ та найманців з територій, а також роззброєння злочинних угруповань. На період проведення виборів усім їх участикам гарантована амністія. Водночас, Нормандська четвірка домовилася про неприпустимість проведення псевдовиборів бойовиками. Було домовлено, що місцеві вибори повинні відбутися за українським законодавством.

Однак 6 жовтня, ватажки бойовиків заявили не про скасування, як очікував Київ та Захід, а лише про перенесення псевдовиборів з 18 жовтня (в ДНР) і 1 листопада (в ЛНР), на наступний рік.

11 жовтня ватажок ДНР Олександр Захарченко підписав наказ про призначення псевдовиборів на 20 березня, однак пізніше вже іншим наказом переніс їх на 20 квітня.


Президент України Петро Порошенко засудив нові плани ватажків щодо проведення місцевих псевдовиборів у 2016 році.
 

Савицький Валерій
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією