Популярне

Звіт по «Боїнгу»: реакція світу й наступні кроки

Підсумковий звіт Ради безпеки Нідерландів щодо катастрофи Boieng-777 «Малазійських авіаліній» над Донбасом став важливим етапом в розслідуванні самої трагедії. Провідні європейські та американські чиновники похвалили оприлюднені висновки. Наступний етап розслідування – встановлення та покарання винних у трагедії, повідомляє КНК Медіа.

Спекуляціям покладено край

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що звіт Ради безпеки Нідерландів є важливим кроком, щоб пролити світло на катастрофу рейсу MH17.

«У доповіді робиться висновок про те, що МН17 був збитий системою «Бук» та інші варіанти відкидаються. Крім того, доповідь визначає площу 320 квадратних кілометрів у східній Україні, звідки була запущена ракета. Таким чином, звіт поклав край 15 місяцям спекуляцій щодо ряду ключових фактів, що стосуються катастрофи», – йдеться у заяві, повідомляє УНІАН.

Могеріні нагадала, що резолюція РБ ООН 2166 передбачає, що особи, які прямо або побічно відповідальні за катастрофу літака MH17, повинні бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом.

«З цією метою Об’єднана слідча група почала кримінальне розслідування. Держави, які можуть допомогти у розслідуванні та судовому переслідуванні винних, повинні повною мірою співпрацювати з кримінальним розслідуванням, яке триває», – наголошується у заяві.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп наголошує, що притягнення до відповідальності злочинців, винниху збитті літака «Малайзійські авіалінії» Boeing 777 рейс MH17, буде постійним викликом для міжнародної спільноти. Про це вона сказала на прес-конференції в Бостоні після міністерських консультацій між США та Австралією.

Міністр нагадала, що Рада безпеки Нідерландів опублікувала доповідь стосовно причин збиття MH17, коли внаслідок катастрофи літака 38 громадян та резидентів Австралії загинули.

Бішоп зазначила, що у Ради безпеки Нідерландів не було повноважень визначати винних у збитті літака.

У цьому зв’язку вона зазначила, що результати розслідування «виключають будь-який інший спосіб збиття цього літака, і ми тепер знаємо, що він був збитий ракетою «земля–повітря» з комплексу «Бук», хоча австралійський уряд, і насправді Сполучені Штати знали про це тоді у липні 2014 року».

Бішоп, дякуючи секретарю Державного департаменту США Джону Керрі за підтримку, наголосила, що «це буде постійним викликом для нас, оскільки ми прагнемо притягнути злочинців, винних у цьому огидному акті до відповідальності».

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон переконаний, що заключний звіт Ради безпеки Нідерландів щодо катастрофи літака рейсу MH17 на сході України наблизив встановлення істини.

Про це він написав у своєму «Твіттері».

«Правосуддя має бути досягнуто для всіх жертв MH17 – сьогоднішній звіт підводить нас на крок ближче до істини», – написав британський прем’єр.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп наголошує, що притягнення винних злочинців у збитті літака «Малайзійських авіаліній» Boeing 777 рейс MH17 буде постійним викликом для міжнародної спільноти. Про це вона сказала на прес-конференції у Бостоні після міністерських консультацій між США та Австралією.

Міністр нагадала, що Рада безпеки Нідерландів опублікувала доповідь стосовно причин збиття MH17, коли внаслідок катастрофи літака 38 громадян та резидентів Австралії загинули.

Бішоп зазначила, що у Ради безпеки Нідерландів не було повноважень визначати винних у збитті літака.

Прокоментував доповіді Ради безпеки Нідерландів і представник російського концерну «Алмаз-Антей» про катастрофу літака і засновник сайту розслідувальної журналістики Bellingcat Еліот Хіггінс.

На його думку, перша доповідь, представлена «Алмаз-Антеєм» – спроба відвернути увагу від цієї доповіді.

«Найцікавіше тут – як старанно вони замовчують той факт, що ця доповідь трохи відрізняється від їх попередньої доповіді. Минулого разу їм вказали на те, що в доповіді було багато деталей, що вказують на вину сепаратистів, і вони ці деталі змінили», – заявив Хіггінс.

За його словами, вони змінили місце запуску ракети – всього на кілька кілометрів. Трохи змінили модель ракети – тепер це не 9M38M1, а 9М38.

«Я вважаю, що номер був змінений тому, що спершу вони вважали, що таких ракет у росіян немає, а потім виявилося, що є. І таке відбувається постійно, раз за разом. Це просто спроба відволікти від правди. Так що доповідь Ради безпеки Нідерландів – єдиний документ, який має реальне значення», – вважає засновник Bellingcat.

Коментуючи проведені «Алмаз-Антеєм» експерименти, Хіггінс назвав їх демонстрацією для ЗМІ, яка розрахована тільки на російську аудиторію.

«Це просто смішно: вони показують кілька вибухів і графіків, але ці вибухи і графіки нічого не значать, не мають ніякого сенсу. Це теж спроба відволікти від цієї доповіді, типовий фокус російської пропаганди: відволікання, зміна теми, спотворення і заперечення», – говорить він.

Хіггінс зазначив, що Рада безпеки Нідерландів наводить висновки трьох різних країн про можливе місце запуску, і всі три вказують на один і той же район. При цьому, доповідь Ради безпеки повністю підтверджує висновки, до яких дійшли фахівці Bellingcat.
Катастрофа «Боїнга» – військовий злочин і теракт

Президент України Петро Порошенко заявив, що пасажирський літак малайзійських авіаліній був збитий з окупованої росіянами території Донбасу з російської зброї.

Про це написав в Твіттері прес-секретар президента Святослав Цеголко.

«Порошенко: MН 17 був збитий з території, окупованої росіянами, з російської зброї. Прізвища винних мав назвати трибунал, який заблокувала РФ», – написав Цеголко.

Порошенко під час робочої поїздки до Луганської області прокоментував журналістам результати розслідування збиття літака МН-17, зазначивши, що повітряне судно «Малайзійських авіаліній» було атаковане російською ракетою з установки «Бук».

«Територія, з якої відбувався запуск терористами цієї ракети, була окупована росіянами. Нідерландська слідча група, яка проводила розслідування, не може називати прізвища злочинців. Це має робити міжнародний трибунал», – зазначив глава держави.

Президент нагадав, що при розгляді у Раді безпеки ООН пропозиції щодо створення такого трибуналу Росія заблокувала це рішення.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, у свою чергу, переконаний, що звіт Ради безпеки Нідерландів щодо катастрофи літака рейсу MH17 є об’єктивним та прозорим.

Про це він сказав на прес-конференції у Нью-Йорку, повідомляє УНІАН.

«Зараз ми маємо повністю неупереджений та прозорий звіт щодо того, що сталося. Насправді, ми були в курсі з самого початку, що сталося, також і в політичному сенсі. Але зараз ми маємо об’єктивний та прозорий звіт, зведений найкращими експертами та спеціалістами на підставі винятково ретельного розслідування. Зараз те, чого ми потребуємо далі, це, звичайно, звіт по кримінальному розслідуванню, який повинен продемонструвати ланцюг командування, який повинен викрити винних злочинців», – підкреслив Клімкін.

Він також наголосив, що постачання Росією зброї на Донбас, з якої збито літак MH17, свідчить про військовий злочин і теракт.

За словами міністра, в липні 2014 року ніхто не був свідомий того, що Росія мала на Донбасі новітні протиповітряні можливості.

«І як ви можете уявити, з усіма видами російського озброєння, перекинутими на Донбас, ще можна уявити, що можна придбати автомат Калашникова на чорному ринку, але набагато складніше придбати броньований транспортний засіб, або танк на чорному ринку, але це повністю неможливо придбати високоновітній протиповітряній ракетний комплекс, і як ви можете уявити, що якщо ви навіть отримаєте такий комплекс звідкись, намагаючись таємно переправляти його, таємно керувати ним та обслуговувати його, це є абсолютно неможливим явищем», – наголосив Клімкін.

У зв’язку з цим він знову повторив, що в той час ніхто не знав про наявність такої загрози.

Клімкін заявив, що країни, які виступають за створення міжнародного трибуналу, мають ряд опцій у наявності щодо притягнення винних за збиття MH17 до відповідальності.

«Нам потрібна процедура, яка буде юридично зобов’язуючою також і для Росії, тому що ми повинні притягнути винних злочинців та привести їх до міжнародного правового органу, повністю прозорого, та звичайно повністю відповідального», – наголосив Клімкін.

Міністр зазначив, що якщо Росія наполягатиме на відкиданні цієї опції, це буде свідчити як прямо так і непрямо, що Росія відповідальна за цю трагедію.

«Ми знайдемо інші шляхи одночасно в сенсі затримання фізичних осіб, притягненні їх до правосуддя, і в розумінні того, що чітко доведено, що Росія є державою-спонсором тероризму. Тому що, перекидання такої високоновітньої надзвичайно небезпечної ракетної системи на Донбас є для мене чітким прикладом дій, які можуть бути прикладом дій, які можна і слід розглядати як акт тероризму та військового злочину», – наголосив Клімкін.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року у небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Усі 298 людей, які перебували на борту літака, загинули.

Більшість жертв – піддані Нідерландів. Король Нідерландів Віллем-Александр заявив, що сім’ї загиблих у літаку «Малайзійських авіаліній» MH17 очікують притягнення винних до відповідальності.

Малайзія внесла до Ради безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування авіакатастрофи. Раніше з ініціативою створення трибуналу виступили Австралія, Бельгія, Нідерланди і Україна. 29 липня Росія на засіданні Ради безпеки ООН застосувала право вето на резолюцію про створення такого трибуналу.

Після голосування міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив, що Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна продовжать пошуки механізмів для притягнення до відповідальності тих, хто збив «Боїнг».

13 жовтня на військово-повітряній базі Нідерландів голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра оприлюднив звіт про розслідування катастрофи рейсу МН17, в якому наголошується, що літак був збитий у повітрі над східною Україною ракетою «Бук». Також встановлено, що ракета була випущена з місцевості розміром 320 квадратних кілометрів у східній частині України.
 

Савицький Валерій
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Лис
21
Концерт Uriah Heep в Києві

Що ви зазвичай робите у вільний час? Спілкуєтеся з друзями, йдете на концерт улюбленої групи, відвідуєте кафе і торгові центри? В Києві достатньо місць, куди можна сходити на дозвіллі.

Лис
18
Чи стане на захист гідності дітей голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель?! (Відео)

Гідність дитини: туалети у школі на Тернопільщині шокують і викликають огиду. Двічі громада подавала документи для ремонту, але двічі отримувала відмову від чиновників. Уряд Олексія Гончарука обіцяє оперативно добудувати та капітально відремонтувати наступного року сотню шкіл і стільки ж дитсадків і стадіонів. Тим часом у селі Старий Тараж на Тернопільщині школярі користуються не унітазами, а смердючими отворами в підлозі, йдеться в сюжеті ТСН.

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією