Популярне

На думку Тараса Возняка, ВО „Свобода" полегшує процес ізоляції України від ЄС.

Відомий український культуролог, політолог Тарас Возняк вважає, що стимулювання різними силами, як у владі, так і з-за кордону, галицького сепаратизму має на меті ізолювати Україну від європейського інтеграційного проекту. 

"У 2004 році Галичина нарешті "об’єдналася" з Центральною Україною на ґрунті політичних уподобань. А це становило пряму загрозу тим, хто не потребує єдиної та демократичної України. Тому потрібно було зробити все, аби Галичина будь-що постала в очах решти українців неприйнятною чи хоча б іншою. Було застосовано тактику педалювання ультранаціоналістичних політичних настроїв у Галичині, які, хто б що про це не казав, навряд чи приживуться на решті України" — пише Возняк у своїй статті для ZN.UA.

На думку автора, автори цього проекту намагаються досягти кількох цілей.

"Галичина знову "відривалася" від Центральної України на ґрунті політичних преференцій. Місцеві вибори осені 2010 року закріпили цей вододіл по Збручу. У Галичині неподільно запанувало, принаймні номінально, ВО "Свобода", яке почало посилювати щораз жорсткішу націоналістичну риторику, чим, звісно, відстрашувала більшість поміркованих виборців України", — наголошує Возняк.

Він вважає, що домінування ВО „Свобода" у регіоні заблокувало створення загальнонаціонального демократичного руху. Бо ті кілька відсотків, які "відгризе" ВО "Свобода" на наступних виборах, роблять неможливим виграш поки що гіпотетичного демократичного блоку.

"ВО „Свобода" з його антиєвропейською риторикою полегшує процес ізоляції України від ЄС. Співпраця ВО „Свобода" з різко антиєвропейськими праворадикальними рухами у Європі — свічення цього. Таким чином, Західна Україна, як потяг, який мав би тягнути решту України до ЄС, перетворюється на колоду на шляху до ЄС", — переконаний Возняк.

Йому шкода "хлопців" зі "Свободи". Бо, на його думку, ними маніпулюють - "каналізують енергію їхніх національних почуттів у безперспективне й навіть таке, що дискредитує Україну, русло".

"Жаль хлопців — бо переважно щирі, хоча прості. Навіть не здогадуються, що ультранаціоналістична риторика, якою їх годують, відіграє таку ж саму ізолюючу роль, що й галицький сепаратизм, — виштовхує Галичину з українського контексту, робить її чужою решті України", — пише Возняк.

Повідомляє: tsn.ua 

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією