Популярне

Чи безпечні вінницькі секонд-хенди?

Велика кількість недорогого одягу викликає справжній бум серед покупців, але чи завжди це безпечно?

Останнім часом у Вінниці з’явилася нова тенденція: приходити до магазинів вживаного одягу завчасно, близько 8 години ранку (це тоді, коли магазин працює з 9-ої), щоб зайняти чергу та першими потрапити всередину. Таким чином у людини з’являється більше шансів придбати красиву річ. Однак якість одягу викликає недовіру у працівників місцевого Державного споживчого нагляду. За словами Ірини Односталко (начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства м. Вінниці), отриманий б/у товар не перевіряється на наявність шкідливих для організму речовин. Єдине, де його перевіряють – це на митниці при ввезені на територію України, але на кордоні власникам тюків з одягом потрібно тільки показати довідку, що товар хімічно оброблений, а як і якими засобами його «обробляли» - нікому не відомо. Також начальник зазначила, що під час хімічної обробки на тканину можуть потрапити такі хімічні сполуки, які в Україні не виявляють, маючи на це низку підстав: по-перше, поки відсутні офіційні скарги громадян на певні алергічні реакції, по-друге, служба частково обмежена в діях перевірки представників бізнесу. Це передбачено постановою Кабінету міністрів.  Навіть тоді, коли якийсь вінничанин сам звернеться до Держспоживнагляду, щоб перевірити власний одяг на наявність шкідливих речовин, то зробити це буде дуже важко, оскільки у місцевій лабораторії немає потрібних реагентів, які б одразу показали наявність шкідливої хімії в тканині.
Покупцям б/у одягу потрібно бути обережними, оскільки саме вони беруть на себе відповідальність за товар, який придбали. Багато хто побоюється, що може захворіти однією з недуг, якою хворіли попередні власники чи мешканці країни, звідки імпортовано товар. На медичних форумах такі теми є досить популярними. Як повідомляє Вінниця.info, це – даремні побоювання, оскільки місцевий лікар-дерматолог Валентина Бойчук стверджує, що не зустрічала серед своїх пацієнтів випадків, коли людина отримала захворювання внаслідок носіння одягу з second-hand, але їй відомі випадки, коли в пацієнтів з’являються дерматити або подразнення від хімічних речовин, якими обробили одяг. Також дерматологи не радять одягати вживані речі дітям до одного року. Старшим дітям та дорослим перед тим, як розпочинати носити речі, потрібно прати їх упродовж 30-40 хвилин у воді, температура якої не нижча 40 градусів.
До взуття на «секондах» також потрібно ставитися обережно. Лікарі-ортопеди радять відмовитися від розтоптаного і поношеного взуття навіть тоді, коли воно досі дуже красиве на вигляд. Справа в тому, що так людина піддає себе ризику захворювання опорно-рухового апарату, а також існує можливість розвитку плоскостопості.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією