Популярне

Купуємо чорнослив

Його люблять далеко не усі. Хтось за специфічний запах, а у когось взагалі на нього алергія, але він все одно залишається одним із найпопулярніших сухофруктів у світі. Так, це чорнослив – сушені плоди сливи.

Корисний організму він завдяки наявним у його складі пектинових речовин, цукру, органічних кислот, клітковини. Багатий на вітаміни В1, В2, С, РР, а ще калій, натрій, залізо та фосфор. Також він позитивно впливає на травневу систему, пригнічує ріст сальмонели і кишкової палички, делікатно очищує організм. Саме тому він може посприяти скинути декілька зайвих кілограм. 

Вживають чорнослив як окремо, так і в складі страв. Він корисний при захворюваннях ротової порожнини, нормалізує тиск, підвищує працездатність. Відвар з чорносливу використовують для підвищення апетиту, тому що його мікроелементи сприяють виділенню шлункового соку.

Хороший чорнослив повинен мати чорний колір, бути солодким з ноткою кислинки і взагалі не повинен гірчити (!). Якщо ж він має темно-сірий блискучий колір, то його обробили гліцерином. Роблять це «для гарної картинки».

Гіркоту чорнослив здобуває у результаті обробки його кип’ятком. Виробники це роблять для довшого зберігання та дезинфекції.

Шкоду чорнослив може завдати лише при ожирінні, у випадку зловживання ним та цукровому діабеті.
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Дім

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією