Популярне

Видаляємо кліщі в домашніх умовах

Влітку особливо популярними стають відпочинки у лісі. Коли нам добре і весело, то ми не задумуємося над тим, що будь-де може бути небезпека під виглядом маленького кліща. І тільки тоді, коли ми приходимо додому й роздягаємося, то помічаємо на тілі неприємну червону цятку.  Які існують методи позбавлення кліща читайте в «Бізнес-область».

Часто буває так, що кліщ уже вчепився за тіло, але не встиг добре впитися в епітелій. В такому випадку його потрібно акуратно витягнути за допомогою пінцета круговими рухами та спалити. Не забудьте вимити руки до та після процедури.
Якщо «вампір» уже почав пити Вашу кров, то діяти потрібно негайно. Не натискайте на комаху та не пошкодьте її черевце, інакше Ви дістанете з тіла тільки тулуб, а голова так і залишиться під шкірою, що згодом призведе до серйозного ураження або розвитку інфекції. Якими б не були корисними поради першої допомоги, бажано звернутися у найближчий медичний пункт за кваліфікованою допомогою, а також віддати комаху на аналіз, щоб стовідсотково виключити можливість зараження.
Самостійно кліща можна витягнути декількома способами:
- пінцет. Комаху потрібно викручувати проти годинникової стрілки. Намагайтеся захопити її якомога ближче до голови;
- тоненька міцна нитка. Зробіть петлю, накиньте її на кліща (ближче до голови!) та акуратно, погойдуючи, витягуйте його з тіла;
- помастити місце укусу разючими розчинами: одеколоном, йодом, горілкою, спиртом. У більшості випадків кліщ покидає місце поживи через неприємні відчуття;
- використовуйте пальці. Інколи комаху можна витягнути з тіла без будь-яких додаткових засобів. Правда, потрібно обгорнути пальці марлею або бинтом, щоб уникнути можливого зараження. Намагайтеся захопити кліща пальцями ближче до його хоботка й витягайте з тіла строго вертикально обертальними рухами.
Після того, як кровопивця був витягнутий зі шкіри, упродовж 2-3 годин стежте за загальним станом організму людини. При найменших реакціях – почервонінні шкіри, запамороченні, нудоті чи свербінні – негайно звернутися до лікаря.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією