Популярне

Тонус матки, інформація для вагітних

 Вагітність – це дуже відповідальна пора як для жінки, так і для чоловіка, який, безумовно, відіграє свою роль у її протіканні. Майбутня мама повинна слідкувати не тільки за своїм харчуванням, гігієною та сном, але і за фізичним станом здоров’я. Досить часто вагітна стикається з такою проблемою як тонус матки. Впадати в паніку не потрібно, адже це не смертельно і з таким станом, за даними статистики, стикається, майже, кожна друга жінка. Але це загроза, яку потрібно вчасно виявити та звернутись до фахівця.

 Матка – це орган , який складається з м’язової тканини. Ні для кого не є секретом, що м’язи мають властивість скорочуватись. Але у період вагітності організму властиве пере лаштування, для того, щоб плід міг нормально  розвиватись. Тому в даний період м’язи матки спокійні і розслаблені. Якщо ви помітили зміни у своєму самопочутті, такі як: болі внизу живота, больові відчуття в попереку, незвичні виділення, твердий живіт, зміна характеру руху плоду, необхідна консультація у лікаря. Зазвичай, вагітна жінка може і сама визначити тонус матки.  Потрібно лягти на спину та промацати живіт, він повинен бути м’яким (при тонусі стає твердим). Та тут не потрібна ніяка самодіяльність та встановлення власних діагнозів. При, будь-яких, тривожних ознаках, необхідна консультація спеціаліста. Тонус матки може з’явитись на будь якому терміні – на початку, в середині і кінці вагітності та має багато причин. На ранніх термінах він, найчастіше, виникає від порушення гормонального фону матері, а саме недостатньої кількість прогестерону – гормону, який відповідає за нормальний тонус матки,  і є найбільш небезпечним.  Причинами тонусу також можуть бути: хронічне недосипання, перевтома, шкідливі звички, нервове перенапруження (стреси та постійне хвилювання). Тому в період вагітності дуже важлива підтримка та розуміння чоловіка і найближчого оточення. Небезпечними також є вірусні інфекції та отруйні пари. У третьому триместрі може виникати при багатоплідній чи дуже великій кількості навколоплідних вод. Під кінець вагітності це також можуть бути «помилкові перейми» або провісники пологової діяльності, що є природнім явищем. У будь-якому випадку вагітній жінці прописується постільний режим, заспокійливі та спазмолітини, досить часто майбутній мамі необхідна госпіталізація, в інших випадках лікування проводиться на дому.  Заспокійливі є обов’язковими, так як найменше хвилювання є шкідливим.

Потрібно пам’ятати, що паніка ні до чого, не займатись самолікуванням та порадами збоку, найкращий ваш порадник – кваліфікований лікар. Не звертайте увагу на дрібниці, уникайте конфліктів та просто насолоджуйтесь прекрасним. Ваш гарний настрій позитивно відображається на розвитку дитини. Бережіть себе і все буде добре!

Тіна Теремок
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією