Популярне

Яблучний спас

19 серпня – свято (день) Преображення Господнього. Цього дня українці святкують Спаса.  19 числа віряни йдуть до церкви та святять: яблука, груші, мед. Перший Спас – медовий, а другий у народі кличуть – Яблучний.

Яблучний Спас говорить народу про те, що скоро настане осінь, вважається вже осіннім святом. Після даного свята дні стають коротшими, а ночі літні – прохолоднішими.

Із Яблучним Спасом пов’язано багато повір’я. Наприклад, раніше заборонялося їсти яблука до цього свята.  Особливо це стосується тих жінок, які втратили дітей.  Вважалося, якщо жінка з’їсть яблуко до Спаса, то її діти не отримають ласощів у раю.

В цей день поминають вже померлих. Народ вірить: «Предки допомагають дозріванню плодів, охороняють сади, огороди».

Святковий стіл надзвичайно різноманітний.

Він складається із яблучного варення, узвару, пирогів, тістечок. Яблука зазвичай бувають кислі та солодкі. Тому, кислі яблука нарізають і розкладають по тарілочках, заливаючи гарячим чаєм. Потім гарячі шматки яблук занурюють у мед – це символізує радість до життя.

Традиційно на другий Спас випікають яблучні пироги. Ним пригощають сусідів, друзів.

На столі обов’язково повинна бути обрядова їжа – «шулики».  Для його приготування потрібно замісити пісний корж із содою і випікати у печі.  Також на святковому столі були печені яблука. Для їх приготування: зрізають верхівку, вирізають серединку та наповнюють її медом,а потім  запікають у печі.

Народні прикмети:

Якщо на Спасівку будуть вітри – зима буде холодна.

Прийшов Спас – Пішло літо від нас.

Якщо на Другий Спас нема дощу – осінь буде тепла, суха.
 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією