Популярне

Миколаївські катакомби

Миколаївські катакомби - мережа підземних ходів і лабіринтів під Миколаєвом.

Існує безліч різних версій, щодо походження миколаївських катакомб, причому вони не виключають один одного.
Перша версія полягає в тому, що всі багатокілометрові тунелі, що проходять під містом, походять від недобудованого водопроводу I-ї чверті XIX століття. Однак водопровід складає лише невелику частину від всієї системи тунелів, зображених на мапі А. В. Алексєєва.

 

Друга версія приписує будівництво катакомб туркам, у зв'язку з перебуванням у тунелях ятаганів.
Третя версія полягає в тому, що при будівництві Миколаєва було потрібно багато каменю. Його добували недалеко від забудовуваної частині міста - в межах Миколаївського півострова. Одночасно з каменем добувалася і вапно, причому в основному з боку берегових обривів Бузького лиману, також в межах міста. Вироблення утворювали глибокі і розгалужені катакомби, які, внаслідок природного розширення міста опинилися під його будинками.

У 1920-х роках були проведені дослідження підвалів з прилеглими до них ділянками тунелів. У 1954 році геодезист Матвєєв пише у своїй доповідній в міське управління архітектури про тунель в бік Херсона. Він пройшов по ньому 2 кілометри, по коліно у воді і повернувся назад, не ризикнувши продовжити шлях.

У 1956 році військовим флотом була організована велика експедиція під керівництвом інженера Олександра Васильовича Алексєєва. Були досліджені підземні споруди. Не враховуючи карти тунелів та доповіді Алексєєва, виявленого в 1960 році, ніяких матеріалів з цієї експедиції не збереглося.

У 1992 році рішенням Миколаївського міськвиконкому створено науково-пошукова експедиція по обстеженню підземних споруд на базі клубу підводного пошуку «Садко». До цього часу, багато тунелі були зруйновані, і продовження досліджень стало неможливим.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією