Популярне

Мости Преображенського

Робота зі спорудження нових мостів через Дніпро почалася навесні 1949р. після отримання технічної документації. Автором проектів обох мостів був відомий московський інженер Борис Миколайович Преображенський, працював в інституті "Трансмостопроект" Міністерства шляхів сполучення СРСР. Роботою по зведенню моста через Новий Дніпро керував начальник мостозагону № 6 полковник Микола Олександрович Артеменко, а моста через Старий Дніпро начальник мостозагону № 7 Башіцкій.

Спочатку Б. Н. Преображенський в цілях економії хотів використовувати опори мостів Стрілецького. Але коли водолази очистили дно від підірваних конструкцій (близько 12000 тонн), з'ясувалося, що німці зруйнували їх, підірвавши опори на семиметрової глибині. Від опор мостів Стрілецького залишилися тільки берегові вежі з бійницями. Нові мости, на відміну від довоєнних, передбачалося будувати із залізобетону. Це пояснюється відсутністю достатньої кількості високоміцних сталей у ті повоєнні роки, а також тим, що сталь, що вставляється з-за кордону, в умовах "холодної" війни, була оголошена стратегічною продукцією, що не підлягає експорту.

Через Новий Дніпро був побудований чотирьохарковий двох'ярусний міст, нижній ярус якого був призначений для пішоходів і автовантажного транспорту, а другий - для двоколійної залізничної магістралі. Загальна довжина мосту становила 560м, висота 54м.

Через Старий Дніпро був побудований також двох'ярусний, але одноароковий міст, що вважався на той час унікальним через величезний проліт довжиною 228м. Обидва мости були здані в експлуатацію 31 грудня 1952р.

Цікаво відзначити, що американські фахівці вважали будівництво таких мостів неможливим.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією