Популярне

Пятірка найдорожчих книг

З кожним поколінням люди усе рідше заглядають до книги, звичні бібліотеки перетворюються в електронні, інколи почитати перед сном вважається старомодною звичкою.

З кожним поколінням люди усе рідше заглядають до книги, звичні бібліотеки перетворюються в електронні, інколи почитати перед сном вважається старомодною звичкою.
Але книга, схоже, ніколи не втратить своє цінності - п’ятірка із найдорожчих в історії.
 
Біблія Гутенберга
У 1983 році Біблія Гутенберга пішла із молотка на аукціоні Christie’s майже за 5,5 мільйонів доларів. Видана у 1450 році і служить традиційної точкою відліку історії книгодрукування в Європі. Покупцем Біблії поталанило стати японській нафтовій компанії Maruzen. Тепер вартість Біблії Гутенберга оцінюється у понад 10 мільйонів - і зберігається вона у бібліотеці університету Кейо.
 
Кентерберійські розповіді
Дві зірки отримують Кентерберійські розповіді Джеффрі Чосера - одного із родоначальників англійської літератури. Книга бігала по аукціонах ще із 1776 року - тоді її продали за 6 фунтів. Востаннє у 98-му минулого століття вона пішла із молотка за 7,5 млн. фунтів. На сьогоднішній день залишилось лише 12 екземплярів із першого тиражу, який вийшов у світ в 1477 році. За мотивами розповідей вже не раз ставились п’єси, знімалось кіно і був створений мультфільм.
 
Птахи Америки
Один із екземплярів ілюстрованого видання "Птахи Америки" пішли із молотка у 2010 році за 11,5 млн. євро. Американський натураліст Джон Джеймс Одюбон розмалював аж 435 гравюр із птахами в натуральну величину, тому розміри книги 100 на 60 сантиметрів друкували Альманах понад десять років - 1827 по 1837 роки - за цей час вийшло всього 200 екземплярів, а дожило до наших часів не більше десяти.
 
Євангеліє Генріха Лева
У 1983 році за Євангеліє Генріха Лева виклали майже 12,5 млн. доларів. Рукописний варіант був виготовлений на замовлення Герцога Саксонії та Баварії Генріха ІІІ наприкінці ХІІ століття. З аукціону Sotheby’s Євангеліє повернулось додому - заплатив шалені гроші за видання німецький уряд.
 
Лестерський кодекс
Немає ж дорожчої у світі книги, як Лестерський кодекс Леонардо да Вінчі. Рукописи великого Да Вінчі купив у 1994 році засновник "Майкрософт" Білл Гейтс, заплативши понад 30 млн. доларів. Нотатки легендарного винахідника можна прочитати лише з допомогою дзеркала, адже Леонардо записував усе за допомогою власного дзеркального шрифту. Гейтс вирішив не тримати книгу у себе вдома і "Лестерський кодекс" постійно виставляється в різних музеях по усьому світу.
 
Розповідає 24 канал новин.

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією